הילה שרעף גלסר • תיאטרון חי מחבר קהילות

מופעי פלייבק ואימפרוביזציה בשיתוף הקהל לארגונים, חברות ומעגלים.

קצת עלי
 

מי אני? משתנה ומשנה כל הזמן, ועדיין...

אני הילה שרעף גלסר, אמא, יוצרת רב-תחומית, שחקנית, סופרת, אשת רוח, מנחת קבוצות, מרצה ומרפאה. אשתו של דן ואמא לעדן, בר, תום, ואדם. אני ילדה, אישה ואמא, ומתבגרת כל הזמן. משוגעת על תיאטרון, משחק וכתיבה, על אופנה וסטייל, על הריון, לידה ואי-מהות, ועוד... בתוך המרחבים האלו אני יוצרת את עצמי, את הילדים ואת המופעים שלי.

אני אישה עכשווית שנושקת לפראיות. אני מחפשת את התנועה בין האישה הקדומה למקדימה, ויוצרת על הבמה מופעים שהמטרה שלהם היא קודם כל לקרב אנשים - לעצמם, למשחק, ליצירה, ואחד לשני. לייצר ולחבר באמצעותם אנשים וקהילות. ליצור קשר וגשר בין אנשים שעובדים, לומדים או חיים יחד. 

המופעים שלי הם מופעי פלייבק, אימפרוביזציה ופרפורמנס, מופעים אינטראקטיביים בשיתוף הקהל המשלבים אלמנטים מעולם התיאטרון והרוח, כי כזו אני - אישה של הרבה צבעים. הם פונים לקהלים מגוונים של נשים וגברים, ומתאימים את עצמם לנושאים ותכנים של הקבוצה המזמינה. הפרוייקט החדש ביותר שאני רצה איתו כעת הוא מעגל התיאטרון השמאני, מיזם ייחודי שמעלה על הבמה סשן המשלב משחק, נגינה, טקס רוחני, ריקוד וליצנות.

במשך שנים רצתי עם ההצגה סיפורי לידה בלייב שהיא מופע פלייבק נשי ואימפרוביזציה, אותה אני מציגה עד היום עם להקה של עוד 3 שחקניות ומוזיקאית אחת. ברזומה שלי נמצאת גם ההצגה יומן הריון (כתיבה ומשחק), הצגת יחיד אותה העליתי על הבמה בשיתוף עם רינה לביא (פיתוח ובימוי). ההצגה רצה בעבר בתיאטרון "הסימטה" ובמשך שנים רבות הוזמנה להופיע בארועים שונים ברחבי הארץ. כמו כן השתתפתי בעבר כיוצרת, שחקנית ויועצת אומנותית בהצגות ואירועי יצירה שונים.

לפני כמה שנים הוצאתי לאור את הספר אישה יוצרת אמא-יומן הריון שהוא ספר מסע אל הנשיות, האימהות, ההריון והלידה, ונכתב כעיבוד של ההצגה. בעקבותיו הנחיתי גם סדנאות להריוניות שעובדות עם החומרים שבספר, וסדנאות לנשים שמחפשות השראה וחיבור לעצמן ולכוחותיהן הפנימיים.

במהותי אני חוקרת יצירה וביטוי, נשיות חופשית ואימהות, חברה ומזרחיות, והתפתחות אנושית. עבורי זו שליחות לבטא את העוצמה הנשית החופשית המשלבת בין כל העולמות בהקשבה, איפשור ואהבה גדולה.
 
כל הזכויות שמורות להילה שרעף גלסר, מושב ניר צבי, 054-5700704
Facebook