סיפורי לידה בלייב - המופע החדש שלי

"סיפורי לידה בלייב" הוא מופע אילתור אימפרוביזציה, אותו אנו מבצעות כלהקה של ארבע שחקניות ומוזיקאית אחת, יחד אנחנו קוראות לעצמנו "חמש נשימהות". במופע אנחנו מקשיבות לסיפורי הלידה שלכן ומעלות אותם מולכן ומול הקהל, על הבמה... משקפות ומביאות לעולם את החוויה המרגשת שעברתן, כביטוי עוצמתי ושלם.

המופע "סיפור לידה בלייב" הוא מופע חי, מרגש ופועם. מופע מקורי שמעורר חיים והיזכרות ברגע משמעותי בחיינו. הוא משקף ומעבד סיפורי לידה, תוך שימוש בכלים משחקיים של פלייבק, כלים אימפרו-פרפורמטיביים, והרבה אהבה, רגישות וכבוד עצום לתהליך של ההריון והלידה.

במהלך ההצגה אנחנו משלבות בין סיפורי הלידה של נשים מהקהל ובין מונולוגים שכתבנו על לידות. וכך אתן מספרות ואנחנו מציגות, יוצרות יחד סיפור חדש. מתרחקות, מתקרבות ויוצרות קשר חדש שלך ושל הצופות אל הלידה, אל השער המטורף שעברנו בו, אל הכאב, הצחוק, הנס... הכל מתערבב במופע כמו פלטת צבעים של ציירת אבסטקרט, והתוצאה היא כיף, חיבור מחודש לעוצמה ושחרור גדול.

לקריאת פידבקים של נשים שצפו בהצגה לחצו כאן


איך נוצר המופע?

בתור אישה, יוצרת ואמא, סיפורי לידה מרתקים אותי. בעיני הם הוכחה חיה לפיסת ההיסטוריה הנשית של העת הזאת, וזו הזכות של נשים להעביר את כוח החיים מדור לדור דרך סיפורי הלידה שלהן. סיפורי הלידה הם כואבים, הם חכמים, הם עצובים, הם משוגעים, והם ניתנים לריפוי... הם ההחלמה שלנו בעולם המחולל חיים הזה.

המופע "סיפורי לידה בלייב" נולד בעקבות ההצגה יומן הריון. בכל פעם שהצגתי אותה, נשים היו ניגשות אלי בסיום ומספרות לי את הסיפור שלהן - על הלידה הראשונה או השנייה, על ההבדלים ביניהן, על התיקון של כל לידה עבורן, על הכוח שקיבלו או לפעמים הכוח שנלקח מהן... ואני הייתי יושבת כולי הערצה ומקשיבה.

סיפורי הלידה האלה הם בעיני מסמך אנושי היסטורי, והוכחה חיה לכוחן של נשים כבוראות. כאשר הקשבתי להם הבנתי את הצורך שלנו להישמע, ומעבר לזה את הצורך שלנו כנשים להכין את עצמנו ללידה. הבנתי איך חווית הלידה יכולה להשתנות לפי הביטוי שאנחנו נותנות לעצמנו.


למי מתאים המופע?

"סיפורי לידה בלייב" מתאים לחברות, ארגונים, צוותים, מעגלים וקבוצות של נשים שרוצות להתחבר, להתגבש ולחוות אינטימיות נעימה ומשחררת יחד. אם את רוצה לקרב את הנשים בחברה שלך אחת אל השנייה, וליצור חווית קהילתיות מקרבת, המופע סיפורי לידה בלייב זה זה... תזמינו אותנו ואנחנו כבר מגיעות!


נדלקנו! אבל מה עושים אם הנושא של לידות פחות רלוונטי לקבוצה שלנו?

אם את חלק מקבוצת נשים המעוניינות שנתאים את ההצגה שלנו לנושא מסוים ואחר הנוגע אליכן, דברו איתנו... אנחנו מעלות מופעי אימפרוביזציה ופלייבק נשי לפי הזמנה ובהתאמה לבקשות שלכן, באהבה.

אני רואה את הנושא של לידה קשור לעוד היבטים בחיים שלנו כנשים. למעשה בכל פעם שאנחנו יוצרות משהו - אם זו יצירת אמנות, פרוייקט, צעד חדש בקריירה או בעסק, וכמובן ניהול של בית וחיי משפחה במקביל להכל... בעיני כל התהליכים האלה הם סוג של לידה, ודורשים מאיתנו את אותן העוצמות והיכולות שלידה דורשת. מהסיבה הזו אנחנו עושות מופעים להעצמה של נשים בארגונים ובעסקים ומתאימות את עצמנו לנושאים שמעסיקים נשים יוצרות ומובילות בכל תחום.

 
Facebook
כל הזכויות שמורות להילה שרעף גלסר, מושב ניר צבי, 054-5700704