הילה שרעף גלסר • תיאטרון חי מחבר קהילות

מופעי פלייבק ואימפרוביזציה בשיתוף הקהל לארגונים, חברות ומעגלים.

סיפורי לידה בלייב - מופע פלייבק המאפשר עיבוד לידה


סיפורי לידה בלייב הוא מופע אילתור אימפרוביזציה, אותו אנו מבצעות כאנסמבל של חמש נשים, יחד אנחנו קוראות לעצמנו "חמש נשימהות". להקה של ארבע שחקניות ומוזיקאית אחת מקשיבות לסיפורי הלידה שלכן ומעלות אותם מולכן ומול הקהל, על הבמה. אנחנו משקפות ומביאות לעולם את החוויה המרגשת שעברתן, כביטוי עוצמתי ושלם.

זהו מופע אינטראקטיבי מקורי, חי, מצחיק ומרגש המעורר היזכרות ונותן מקום לרגע מאוד משמעותי בחיינו כנשים. סיפורי הלידה הם כואבים, חכמים, משוגעים, והם ניתנים לריפוי... המופע מתאים לחברות, קהילות, קבוצות ומעגלים של נשים שרוצות להתחבר, להתגבש ולחוות אינטימיות נעימה ומשחררת יחד.


המופע מאפשר תהליכים עמוקים של עיבוד לידה. הוא משקף את סיפורי הלידה, ויוצר חיבור מחדש אליהם תוך שימוש בכלים משחקיים של פלייבק, אימפרובזציה ופרפורמנס, יחד עם הרבה אהבה, רגישות וכבוד עצום לתהליך של ההריון והלידה. סיפורי הלידה הם סיפורי העמים והגבורה הנשיים שלנו, ועל הבמה הם מקבלים את המקום הראוי להם, הנראות וההכרה.

במהלך ההצגה אנחנו משלבות בין סיפורי הלידה של נשים מהקהל ובין מונולוגים שכתבנו על לידות, וכך אתן מספרות ואנחנו מציגות, יחד אנחנו יוצרות סיפור חדש ומעצים. אנחנו מתרחקות, מתקרבות ויוצרות קשר מיוחד ואחר שלך ושל הצופות אל הלידות דלנו, אל השער המטורף שעברנו בו, אל הכאב, הצחוק, הנס... הכל מתערבב במופע כמו פלטת צבעים של ציירת אבסטרקט, והתוצאה היא כיף, חיבור לעוצמה הקיימת בנו ושחרור גדול.

לקריאת פידבקים של נשים שצפו בהצגה לחצו כאן


איך נוצר המופע סיפורי לידה בלייב?

בתור אישה, יוצרת ואמא, סיפורי לידה מרתקים אותי. בעיני הם הוכחה חיה לפיסת ההיסטוריה הנשית של העת הזאת, וזו הזכות של נשים להעביר את כוח החיים מדור לדור דרך סיפורי הלידה שלהן. הם ההחלמה שלנו בעולם המחולל חיים הזה.

המופע סיפורי לידה בלייב נולד בעקבות ההצגה יומן הריון - בכל פעם שהצגתי אותה, נשים היו ניגשות אלי בסיום ומספרות לי את הסיפור שלהן, על הלידה הראשונה או השנייה, על ההבדלים ביניהן, על התיקון של כל לידה עבורן, על הכוח שקיבלו, או הכוח שנלקח מהן... ואני הייתי יושבת כולי הערצה ומקשיבה קשב רב.

סיפורי הלידה האלה הם בעיני מסמך אנושי היסטורי, והוכחה חיה לכוחן של נשים כבוראות. כאשר הקשבתי להם הבנתי את הצורך שלנו להישמע, ומעבר לזה את הצורך שלנו כנשים להכין את עצמנו ללידה. הבנתי איך חווית הלידה יכולה להשתנות לפי הביטוי שאנחנו נותנות לעצמנו.


למי מתאים המופע?

סיפורי לידה בלייב הוא מופע המתאים לחברות, ארגונים, צוותים, מעגלים וקבוצות של נשים שרוצות להתחבר זו לזו ממקום ייחודי, עוצמתי ואחר. אם את רוצה לקרב את הנשים בארגון או בחברה שלך אחת אל השנייה, וליצור חוויה של קהילתיות מקרבת - המופע סיפורי לידה בלייב נועד עבורכן. תזמינו אותנו ואנחנו כבר מגיעות! המופע מתאים גם לקבוצות של נשות מקצוע בתחום הלידה, כמו דולות ומיילדות.


נדלקנו! אבל מה עושים אם הנושא של לידות פחות רלוונטי לקבוצה שלנו?

אני רואה את הנושא של לידה קשור לעוד היבטים בחיים שלנו כנשים. למעשה בכל פעם שאנחנו יוצרות משהו - אם זו יצירת אמנות, פרוייקט, צעד חדש בקריירה או בעסק, וכמובן ניהול של בית וחיי משפחה במקביל להכל... בעיני כל התהליכים האלה הם סוג של לידה, ודורשים מאיתנו את אותן העוצמות והיכולות שלידה דורשת.

מהסיבה הזו אנחנו עושות מופעים להעצמת נשים בארגונים ובעסקים, ומתאימות את עצמנו לנושאים שמעסיקים נשים יוצרות ומובילות בכל תחום.
אם את חלק מקבוצת נשים המעוניינות שנתאים את ההצגה שלנו לנושא מסוים ואחר הנוגע אליכן, דברו איתנו... אנחנו מעלות מופעי אימפרוביזציה ופלייבק נשי לפי הזמנה ובהתאמה לבקשות שלכן, באהבה.
 

 
כל הזכויות שמורות להילה שרעף גלסר, מושב ניר צבי, 054-5700704
Facebook