הילה שרעף גלסר • תיאטרון חי מחבר קהילות

מופעי פלייבק ואימפרוביזציה בשיתוף הקהל לארגונים, חברות ומעגלים.

כתבו עלי - פידבקים שקיבלתי מהקהל

 
על ההצגה סיפורי לידה בלייב

הגעתי ל"סיפורי לידה בלייב" בלי לדעת לגמרי למה לצפות, כשהמושג "תיאטרון פלייבק" הדהד כצמד מילים מעניין, אך טרם יצק לתוכו תוכן. ואז זה קרה... שלוש נשים מרגשות, מנחה נפלאה, נגנית אחת ושפע אינטליגנציה רגשית נשית עמדו על הבמה וביקשו את סיפורי הלידה שלנו, הקהל. 

הסיפור שלי סופר כבר רבות, אך תמיד דרך העיניים שלי. זו הפעם הראשונה שהסיפור שלי קיבל ישות משלו, אינטרפטציה מלאה בהקשבה לפרטים, תבונה, הכלה והמון המון הומור בריא ומשחרר. חוויה מופלאה, מרגשת, נוגעת, מעוררת ומצחיקה ברמות אחרות. נהניתי מכל רגע ושמחה כל כך שבחרתי לספר את סיפורי ולקבל אותו ארוז באריזה חדשה וכל כך נפלאה. אתן מרגשות!!! המון תודה!


על ההצגה יומן הריון

"יומן הריון" לוקחת את תקופת ההריון מלאת הפלא וההתמודדות עד לרגע הלידה - חוויה משנת חיים, ויומן הריון זו הצגה על החיים. על התמודדות בעולם מלא מוסכמות ועל העוצמות הדרושות לנו כדי להיות נאמנות לעצמנו, על שרשרת דורות המשפחה המורכבויות והאהבה שבה, על ילדות, התבגרות וזיקנה, על ההישתנות הבלתי פוסקת פיסית, ריגשית ורוחנית שבמהות האישה, על כוחם של סיפורים ועל מסע החיים שכולנו חולקים בעולם הזה.
 
בשבילי לחוות את "יומן הריון" זה לבוא כדי להיוולד מחדש. הזדמנות להשתנות ולשנות את סיפור חיי. להיזכר בעוצמות שקיימות בי דרך מסע מכושף וקסום עם אישה שבוחרת לעצמה סיפור של חיבור לעוצמות שבה ולידע שבתוכה, והידע שהילה מביאה, ההשראה, האישיות והעולם שיצרה, וחשפה מתוך חוויות חייה והיא משחקת בו בלתי נשכח ולא יסולא בפז.
 
בשביל נשים "יומן הריון" היא חווית שחרור וחופש. סוף סוף יש מי שתספר את מה שמתרחש ולא תמיד מדובר. כל התחושות, התמונות, הקולות, המחשבות והרגשות פרושים לפנינו. כל הקלפים על השולחן ופתאום יש הקלה, זה בסדר להרגיש ככה וככה וככה. זה לא רק בסדר זו הזדמנות, שער להתעצם מול כל הפחד בין אם את במסע של הריון לקראת לידה של אדם לעולם ובין אם במסע חייך באשר הם, נולדת בעצמך או יולדת את פועלך לעולם.
 
גברים ראיתי יוצאים מההצגה ועינהם בורקות מהצצה אל אחת מהחידות הגדולות של הנשים שתמיד מגלמות מסתורין בשבילם. ההצגה היא הזדמנות לחוות באמת את התהליך שהילה מגלה לעולם כדי שנוכל כולנו להתפתח ולהתעצם ממנו. האמת שלה יוצאת לאור ומוציאה גם את כולנו. ויש בה הכל בהצגה כי היא פיסת חיים  וכמו החיים עצמם יש בה הנאה וכאב, תנועה ודמיון, פליאה וקסם, מבט ישר חודר ועמוק אל תוך החוויות ומנות גדושות של הומור שהצחוק המתגלגל בך מאפשר לצחוק עם החיים על עצמנו, על העולם המטורף הזה שאנחנו כמהים להביא ילדים לחוות אותו כי אנחנו יודעים כמה נפלא הוא יכול להיות עם כל המורכבות שבו.
  
הבימוי הפלאי של רינה שנע בין היומיומי לפנטסטי, בין התודעה הפנימית ובין החוץ, בתנועה מלאת מעוף ואלוהות שחיה בפרטים הקטנים ויוצרת עולם שבו בכל פעולה מסתתרת משמעות עמוקה שנוגעת בנימי הנפש וכל חוויה היא ריקוד של השראה וזה המחול המכושף של התעברות הריון ולידה של תינוק אל העולם.
 
במילה תינוק מתקיימת המילה תיקון וכל תינוק הוא הזדמנות לתיקון עולם. כל חווית חיים, כל רגע בחווית ההצגה מעורר את הרגש שאפשר ומותר, מרגש וכדאי לכתוב סיפור טוב לנו ולעולם. כי כמו שהילה אומרת על הבמה: "אנחנו סיפורים חיים שנכתבים מרגע לרגע". וכמו ששייקספיר אמר "כל העולם במה."  והילה ורינה לוקחות את זה ב"יומן הריון" צעד אחד קדימה.
 
ובקצרה...
 
"וככה מתוך הכאב הכי גדול שהרגשתי אי פעם בחיי נזכרתי ששכחתי את הדרך וקראתי בקול לכל הנשים והאימהות הקדומות, לכל כוחות האור והרוח והנפש שאני יודעת שיש בי. בואו. הרי אני שחקנית והכל זה תפאורה כמו ששיחקתי אישה בלי צירים קורבן של נסיבות ככה אני יכולה לשחק אישה חופשיה."
 
ההצגה "יומן הריון" היא הזדמנות לחוות חוויה של שחרור, שינוי ולידה מחדש לכל אדם חי. דרך החופש, הכנות, העוצמות, החוכמה וההומור של הילה שמצחיקה ומרגשת עד דמעות, דרך הבימוי מלא המעוף והאלוהות שבפרטים הקטנים בין היומיומי לפנטסטי אפשר לצאת בעיניים נוצצות ולהרגיש שמותר ואפשר, מרגש וכדאי לכתוב סיפור חיים של בני אדם חופשיים וללדת עצמנו מחדש. במילה תינוק מתקיימת לה המילה תיקון. כל תינוק הוא תיקון ולחוות את "יומן הריון" זה לחוות אפשרות לתיקון ולזכות בעצמנו ובחופש להיות. נס הבריאה כמו שלא סופר מעולם.
 
כל הזכויות שמורות להילה שרעף גלסר, מושב ניר צבי, 054-5700704
Facebook