הילה שרעף גלסר • תיאטרון חי מחבר קהילות

מופעי פלייבק ואימפרוביזציה בשיתוף הקהל לארגונים, חברות ומעגלים.

יומן הריון - הצגת יחיד

ציטוט מתוך ההצגה: "אני עוברת דרך הזמן, הזמן עובר דרכי, אני באי הידיעה. הייתי רוצה להיות כמו החורף. את החורף לא מענין הקו האדום של הכינרת או הטון הרציני של האיש מהשבשבת, הוא יבוא כשזה יתאים לו. ככה הייתי להיות!"

יומן הריון היא הצגת יחיד שיצרתי בעקבות תהליך ההריון הראשון שלי. הצגה ובה ההתבוננות שלי על העולם, תוך ההתהוות ההריונית שהתרחשה בי. פעם אני מתבוננת ופעם אני בחוויה. ובין לבין מחפשת בתוכי את האישה המתהווה, את הילדה הפנימית, את הילדה האישית העומדת להיוולד, את האמא המתקרבת, את האמא שאהיה, האמא שהיתה לי ואת העוצמה והידע שחיפשתי שנים.

יומן הריון היא הצגה נוגעת ללב, מרגשת וגם מצחיקה עד דמעות על הריון, לידה, אמהות ונשיות. בהצגה אני על ההריון והלידה הפרטיים שלי, על הציפיות מהחברה, על היחס מהרופאים, על החששות, התקוות והפחדים. ההצגה עוסקת בשאיפה שהיתה לי ללדת לידה טבעית פעילה בתוך עולם נורמטיבי שמתקשה להבין חלומות על חופש, מיניות, נשיות ואנושיות.

ככל שמתקדם תהליך ההריון  אני מגלה שהביקורת אינה מופנית רק כלפי הממסד והחברה, אלא גם כלפי עצמי... אני מגלה שכדי לחוות את חוויות הלידה כפי שאני מבקשת, עלי להישיר מבט אל עצמי, אל תוך הכאב הנפשי והפיזי של תהליך ההיריון, כדי לגלות חוויות של עוצמה, שמחה וכוחות גדולים שלא ידעתי שקיימים בי.

ההצגה מיועדת לנשים בהריון ולבני זוגן, לכל מי שילדה או תלד פעם, ולכל מי שנולד... בעבר היא רצה בתיאטרון הסימטה ובמקומות רבים בארץ במשך כעשור כמעט... וכיום אני מעלה אותה רק בהזמנות ואירועים מיוחדים.

ראיון איתי ב-MAKO על ההצגה

המלצה על ההצגה בבלוג 2bemommy של חלי בילו

המלצה על ההצגה בבלוג מטריושקה של עדי קפלן

דברים שכתבתי על ההצגה באתר נשים מדברות אמהות

המלצה של לימור לוי אוסמי על ההצגה באתר נשים מדברות אמהות

המלצה על ההצגה שכתבה שלי גורל

סדרת ההריון שלי - מונולוג מצולם בתיאטרון החדר של אמיר אוריין

סדרת ההריון שלי - חלק שני
 
 
כל הזכויות שמורות להילה שרעף גלסר, מושב ניר צבי, 054-5700704
Facebook